آغاز طرح آمارگيري از ويژگي هاي مسکن روستايي همزمان با سراسر کشور

حامد ذاکری مدیرکل بنیاد مسکن هرمزگان گفت: اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی از 21 مهر ماه تا 21 آبان ماه اجرا و 6532 واحد مسکونی استان هرمزگان مورد ارزیابی قرار میگیرد.

 

وی بیان کرد: اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی گامی مهم در راستای بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشتی بهبود وضعیت مسکن روستائیان بوده و راهگشای برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی در توسعه و عمران مناطق روستایی و پیشبرد طرح جامع بهسازی مساکن روستایی، را به همراه خواهد داشت.

 

ذاکری هدف از اجرای این طرح را جمع‌آوری اطلاعات دقیق در زمینه امکانات عمومی، امکانات عمرانی، ویژگی‌های سکونتی و بهداشتی، برنامه‌ریزی برای پیشبرد طرح جامع بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشت روستانشینان، برنامه‌ریزی دقیق دستگاه‌های اجرایی جهت توسعه و عمران مناطق روستایی و ... دانست.

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان هرمزگان از ساکنین روستاها، دهیاران و بخشداران درخواست کرد برای تهیه آمار دقیق از ویژگی‌های مسکن روستاها با ماموران آمارگیری همکاری کنند.

 

ذاکری افزود: با مشارکت روستائیان و جمع‌آوری اطلاعات دقیق و صحیح در این طرح می‌توان در تهیه و اجرای طرح‌های جامع بهسازی مسکن، توسعه اصولی و پایدار روستاها و برنامه‌ریزی‌ها هدفمند و موثر عمل کرد.

 

وی همچنین بر ضرورت همکاری مردم، مسئولان و اصحاب رسانه در اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: اصحاب رسانه نقش مهمی در راستای اطلاع رسانی این موضوع و جذب حداکثری اهالی روستا در اجرای این طرح دارند و می‌توانند با تعامل بیشتر با این نهاد، قدم‌های موثری در اجرای هر چه بهتر این طرح در سطح استان داشته باشند.